Home

Life is a daring adventure or nothing - Hellen KellerRecent

→ News + blog
WARNING: written in Czech

Hurá doma!!
09.04.2018

Tyjo, nikdy bych si nemyslela, že vyučovací hodiny na mý škole jsou moc krátký. Já si zvykla na 75 minutovou hodinu, a tak se mi zdá, že ta 45 minutová na mé škole jsou moc krátké. Ach jo :D Dneska jsem se zase vrátila zpátky do své školy - Gymnazium Dr. Pekaře v Mladé Boleslavi. A mám velkou radost z toho, že vidím všechny své kamarády. Jako by se nic nezměnilo.
Další velkou změnou je počasí, vrátila jsem se do jara a tepla. Všechno je rozkvetlé a zelené a ptáčci zpívají. Nejmilejší přivítání domů co mohlo být...

10 km nad zemí rychlostí 1000 km/h
04.04.2018

Teď jsem v letadle. Hoří mi pusa. Za mnou je dítě, co řve. Tady se nemůžu nudit. Mám sedadlo u nouzového východu, což je super. Můžu na záchod jak chci a taky mám prostor pro nohy. Letím tu opět indickou společností Jet Airlines, která po Amsterdamu letí do Delhi, tak 90% cestujících jsou Indové. Jedna vetší rodina krmila dítě za mnou a nabídla mi taky jejich pálivé tortilly. A STRAŠNĚ PÁLÍ. Jo, ještě bych měla zmínit, že při vzlétavání zpívalo mnoho Indů.

DEN 77 - No good in goodbye
03.04.2018

Dneska byl poslední den ve škole. Bylo to moc těžké, ale nádherné. Už na první hodině přinesl učitel na zeměpis dort, ale i kamarádky mi daly na rozloučenou přání kterou všichni podepsaly. Úplně každýmu co mě napadl, jsem dala na sebe kontakt, tak snad mi i někdo napíše. Nejhorší bylo naposledy odcházet z budovy, ve které jsou lidi, které mám ráda. Vytvořila jsem si na tomto místě tolik vztahů, tolik přátelství, byla jsem překvapena kolika jsem dala svůj email. Upřímně se mi nechce vůbec zpátky. Nechci odjíždět. A pokud budu mít šanci CHCI SE VRÁTIT, ZOPAKOVAT SI TO!!!

DEN 72 - Bomba
29.03.2018

Tak tohle bylo zajímavé. Tenhle týden se objevily výhružky na záchodech středních škol ve městě, že bude někdo střílet. A nic se nestalo. Včera objevili na mé škole graffiti "Im going to blow up the school @ 10 AM tomorrow". Zjistila jsem to cestou do školy v autobuse. Ve škole chyběla víc než polovina studentů a nemluvilo se o ničem jiném. Všichni nervozně čekali, jestli v 10 hodin školu vyhodí do vzduchu. A taky nic. Upřímně jsem měla dost velký strach, a díky tomu rozumím intenzitě téhle situaci (ale bylo to vzrušující).

DEN 74 - Alternativní existence
31.03.2018

Za 4 dny odlétám domů. Chvilku se těším, chvilku ne. Bude to těžké odjet teď když jsem si zvykla. Vidím, jak bych existovala, kdybych žila v Kanadě. Je to zajímavé, jako kdybych měla druhé život. Život Kačky z Kanady. Jediný, co před sebou vidím jsou lidi a škola tady.
Vybudovala jsem si domov v Kitcheneru za 2,5 měsíce.

DEN 22 - Špatný předmět? Nevadí
06.02.2018

Jeden můj předmět, cestovní jazyky, mi vůbec nevyhovuje. Základní fráze evropských jazyků už umím a fakt se tam nebudu trápit špatnou výslovností začínajících spolužáků. Proto jsem šla za studenstkým poradcem ve škole (hned to nešlo, mnoho studentů si taky měnilo) a domluvili jsme se na novém předmětu. - cestovní zeměpis. Liďi je to báječný. Učitel snad byl všude a vypravuje nám své příběhy. Je to vlasně hodina turistiky.

DEN 18 - Redesign
02.02.2018

Plánuju předělat stránky. Brzy budou velké změny. Začínáááááám teď.

DEN 18 - První den aneb Jeden velký zmatek
02.02.2018

Je to tady, ten velký den zmatku a nervozity.
K odpolední pauze jsem už byla fakt mimo. To, že jsem měla kamaradku, bylo to největší štěstí. Úžasná holka s Pakistánu, jmenuje se Muskan. Pár dní před školou jsem se s ní seznámila, protože tu byla taky nová. Nemáme žádné společné předměty, ale budeme se setkávat každý den v jídelně. Jinak dneska jsem zjistila, co mě čeká v následujících 2 měsících. Nelze to jinak popsat než vzrušující.

DEN 16 - Jenom čtyři?
31.01.2018

Mám jenom 4 předměty? No tak jo :)
Na pololetí si volíš 4 předměty, které máš každý den.
Jsou podmínky, jako mít jednu angličtinu a matiku za rok a na to abys dokončila střední musíš splnit určité předměty. Celkově potřebuješ 30 dokončených předmětů.
Mám cestovní jazyky, ESL angličtinu, počítačové programování a matiku.
Jo a když se ti nelíbí tak si je můžeš klidně změnit.

DEN 10 - Kam se jde?
26.01.2018

Vypadá to, že půjdu na high school Eastwood Collegiate Institute v Kitcheneru.
Tahle škola je výjimečná svým uměleckým programem a bohatou multikulturou studentů.

DEN 8 - Assesment test
24.01.2018

Když nastupuješ na školu musíš být "zhodnocena".

Byla jsem na konzultaci a probírali jsme podmínky a potřeby do školy.
Zároveň jsem psala testy z angličtiny a matematiky pro přehled mých schopností.

DEN 2 - Naivita
18.01.2018

Zkusila jsem dojít 30 minut pěšky k obchodům.
Trošku jsem možná podcenila počasí, heh, bylo -16°C.
Nevzala jsem si šálu ani lepší vrstvu na nohy než džíny, takže jsem měla zmrzlou bradu a stehna jsem ani necítila. To až v teple, protože mě svěděla jako šílený.

DEN 1 - Dorazila jako zombie
17.01.2018

AHOJTE, tak jsem dorazila do Kanady, byla jsem včera vzhůru 23 hodin v kuse, což je pro mě nový rekord.
Časový posun byl 6 hodin, tak jsem postižena pásmovou nemocí neboli jet lag.
Musím se přiznat, když jsem se podívala z okna letadla, byla jsem překvapena, že vidím všude sníh. Nevím, proč mě to tolik překvapilo, samozřejmě jsem to mohla očekávat. Asi jsem jenom cítila euforii z cesty.
JSEM TADY!!!

Cože? Kanada?
14.01.2018

Děje se to. Kanada.

Kde budu? město Kitchener, hodinu od Toronta v Ontariu. Budu bydlet s babičkou.
Kdy budu? Jedu 17.1 a vracím se 4.4 2018. Dva a půl měsíce.
Co budu? Chodit na "high school" a zažiju Kanadu jako studentka.

Nové stránky
7.10.2017

Vytvořila jsem web!!!
Pomocí programovacích jazyků HTML a CSS.